Plastikowe woreczki i opakowania w branży akwarystycznej
Plastikowe worki są kojarzone z wieloma branżami – spożywczą, elektryczną, z workami na śmieci. Tymczasem w branży akwarystycznej woreczki są wykorzystywane niezwykle często. Dlaczego te akcesoria są niezbędne w branży akwarystycznej?
Plastikowe worki dla branży akwarystycznej
Złota rybka lub bojownik w plastikowym woreczku – to częsty widok na giełdach zoologicznych. To właśnie plastikowy worek umożliwia akwarystom transport rybki do domu, gdzie czeka na nią odpowiednio przygotowane akwarium. W jaki sposób sprzedawcy zapewniają rybom odpowiednie warunki w woreczkach i innych opakowaniach plastikowych? Dlaczego trudno byłoby się obejść bez worków plastikowych w branży akwarystycznej?
Niezależnie od tego, czy rybę kupisz w osiedlowym sklepie zoologicznym czy też u specjalisty z branży, otrzymasz ją najprawdopodobniej właśnie w worku plastikowym. Przewożenie ryby w akwarium lub słoiku jest po prostu mniej bezpieczne. Worki bywają zastępowane innymi opakowaniami plastikowymi ze szczelnym zamknięciem, choć zdarza się to rzadko.
Wydaje się więc, że transport rybek akwariowych jest sprawą banalną. Nie do końca! Worki muszą spełnić pewne warunki, a sprzedawca powinien zadbać o odpowiednie warunki wewnątrz. Worek powinien był dobrany odpowiednio względem wymiarów ryb oraz ich ilości. Zazwyczaj stosuje się woreczki o wymiarach 30 cm na 10 cm. Co więcej, worki muszą odznaczać się zaokrąglonym spodem, ze względu na bezpieczeństwo ryb.
Zastosowanie worków w transporcie ryb akwariowych
Plastikowy woreczek powinien być wypełniony wodą w połowie lub w 1/2. Nie może być to woda z kranu. Nada się woda pobrana z akwarium, ponieważ stanowi ona dla ryby naturalny biotop o odpowiednim pH, wypełniony florą bakteryjną.
Ponadto, z oczywistych względów w celu prawidłowego transportu ryb akwariowych należy zapewnić im odpowiednią dozę powietrza. Dlatego sprzedawcy stosują butle celem napompowania worka tlenem. Zamiast butli mogą wykorzystać także własny oddech lub po prostu zamknąć woreczek w odpowiedni sposób, by zachować powietrze. Wiele zależne jest od doświadczenia i zwyczajów sprzedawcy. Zastosowanie znajdują także specjalne oddychające worki, lecz jest to bardzo rzadki wybór ze względu na kwestie ekonomiczne.
Następnie woreczek powinien być umiejętnie zamknięty, aby powietrze nie wydobywało się na zewnątrz. Sprzedawcy skręcają końcówkę worka i zamykają ujście powietrza z zastosowaniem najzwyklejszej gumki recepturki. Na tym nie koniec, ponieważ w celu bezpiecznego transportu rybek akwariowych należy zapoznać się z potrzebami ryb odpowiednio względem gatunku. Mianowicie, niektóre ryby muszą zaczerpnąć powietrza ponad powierzchnią wody, by przeżyć. Dotyczy to na przykład popularnego bojownika.
Dlatego w przypadku tego gatunku woreczek musi być ustawiony tak, aby zapewnić rybie taką możliwość. Istotna jest także temperatura. Ryby akwariowe pierwotnie pochodziły z najróżniejszych terenów świata, zatem ich zapotrzebowanie cieplne jest bardzo różne. Trzeba o tym pamiętać także w podróży.
Zatem jeśli działasz w branży akwarystycznej i chcesz wyposażyć się w tanie plastikowe worki do transportu rybek akwariowych, skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić! Szczegółowe informacje uzyskasz telefonicznie lub mailowo.