Jak pakować? Folie i rękawy foliowe
Jak dobrać formę opakowań najlepszą dla biznesu? Najbardziej przydatna będzie folia polietylenowa, a może rękawy, półrękawy foliowe lub worki? Wybór uzależniony jest głównie od typu produktu. Jakie opakowania foliowe wybrać?
Folia polietylenowa – uniwersalny produkt
Folia polietylenowa produkowana jest w taśmach o różnych wymiarach, co czyni z tego wyrobu uniwersalną formę opakowania. Folia znajduje zastosowanie w przemyśle, budownictwie, zakładach produkcyjnych, magazynach, a także w domu. Dlaczego folia polietylenowa jest tak szeroko ceniona? To przezroczysta i elastyczna folia, która pozwala nie tylko na pakowanie, ale także zabezpieczenie produktów i ładunków. Ponadto przejrzystość folii ceniona jest w przemyśle i marketingu.
Folie z polietylenu są odporne na kwasy, sole, zasady, wilgoć i parę wodną. To zarazem materiał wytrzymały, gdy chodzi o czynniki mechaniczne. Folie są również niezwykle elastyczne i łatwe w formowaniu, zwłaszcza pod wpływem temperatury. Folia polietylenowa jest bowiem wysoce odporna na temperatury niskie, a wysoka temperatura powoduje ich plastyczność. Dlatego folię polietylenową można z łatwością przemienić w dowolny typ opakowania, chociażby poprzez złączenie jej boków przy użyciu temperatury.
W dodatku folie polietylenowe mogą być znakowane. W ten sposób można wytworzyć markowe opakowania bardzo niskich kosztem. Folie polietylenowe są bowiem jedną z najtańszych, jeśli nie najtańszą formą opakowań. Folie polietylenowe są także doskonałym wyborem, gdy chodzi o ekologiczne opakowania. Produkujemy bowiem również folie polietylenowe z regranulatu.
Folie polietylenowe – rodzaje
Warto zapoznać się z rodzajami folii, aby dobrać typ idealny do opakowania konkretnych produktów. Wyróżnić można podstawowe typy folii polietylenowej, jak:
- folia LDPE – to folia wykonana z polietylenu o małej gęstości. Ten typ folii charakteryzuje się wysokim stopniem elastyczności, również w bardzo niskich temperaturach. Fizjologicznie folia polietylenowa odznacza się zupełną obojętnością. Folia LDPE może być wykorzystywana jako zabezpieczenie różnego rodzaju produktów przed brudem, czynnikami mechanicznymi i wilgocią. Folia LDP może być wykorzystywana także do pakowania żywności. Taka folia musi posiadać odpowiedni atest PZH;
- folia HDPE – to folia o wyższej gęstości, twarda, bardzo odporna na działanie wysokich temperatur. Temperatura topnienia folii HDPE wynosi 125 °C. Ponadto ten typ folii charakteryzuje się wyższym poziomem odporności na gazy i chemikalia. Ponadto tego typu opakowania nie są tak przezroczyste. Folia HDPE stanowi trwałe opakowanie również, gdy chodzi o żywność. W tym przypadku folia polietylenowa powinna być odznaczona atestem PZH.
Rękawy, półrękawy i worki polietylenowe
Tego typu opakowania są już w pewnym stopniu przygotowane do potrzeb przedsiębiorcy. Pozwala to na proste pakowanie, a także produkcję opakowań. Rękawy foliowe wyróżniają się złączonymi bokami. Taki rękaw foliowy to niemalże gotowa baza dla opakowania! Półrękawy polietylenowe to folie połączone tylko z jednej strony. Dlaczego rękawy i półrękawy foliowe to dobry wybór? Taki typ folii sprawdzi się, gdy produkowane są niejednorodne wielkościowo wyroby. Producent może więc utworzyć opakowania o dowolnych wymiarach, idealnie przystosowane do rozmiarów danego produktu.
Worki polietylenowe to de facto gotowe opakowania. W związku z tym, ich wykorzystanie jest niezwykle proste. Worki tworzone są zazwyczaj na konkretne zamówienie, ponieważ konieczne jest dopasowanie wymiarów już na etapie produkcji. Istotną informacją jest to, że zarówno worki jak też rękawy foliowe są zdatne do personalizacji. Stąd worki, rękawy foliowe i półrękawy foliowe mogą być produkowane w wybranych kolorach.
Folie polietylenowe to doskonały wybór, zarówno dla producentów opakowań, jak i producentów wszelkiego typu towarów. Oferujemy folie polietylenowe LDPE, HDPE, folie z regranulatu wysokiej jakości, folie znakowane, worki, rękawy foliowe i wiele innych!